Pôžičky pred výplatou sú rýchlou finančnou injekciou

NBS udelila licencie len niektorým nebankovým spoločnostiamKomu by sa to už nestalo, je pár dní pred výplatou a vy máte neočakávané výdavky. Vypovedala vám práčka, prišla vám faktúra na vysoký telefónny účet, pokazilo sa vám auto a potrebujete ho dať neplánovane do servisu alebo ste ochoreli a potrebujete súrne peniaze na lieky. Ak sa chcete vyhnúť prosíkaniu u známych či u rodiny, tak práve pre vás je určená krátkodobá pôžička označovaná ako pôžička pred výplatou.

Ponuka rýchlych pôžičiek pred výplatou je typická hlavne pre nebankové spoločnosti, no v súčasnosti ju samozrejme poskytujú už aj bankové inštitúcie. Rozdiel medzi nimi spočíva predovšetkým v rýchlosti poskytnutia pôžičky a taktiež v podmienkach jej udelenia. Prednosťou nebankoviek je rýchlosť poskytnutia peňazí. Pri nebankových poskytovateľoch rýchlych pôžičiek siahnite po subjektoch s licenciou. Nebankové spoločnosti si jasne uvedomujú, že žiadateľ nemá čas čakať niekoľko dní, kým sa mu peniaze objavia na účte. Vo všeobecnosti je potrebné rátať s niekoľkými hodinami, avšak len málokedy sa stane, že poskytnutie pôžičky pred výplatou trvá dlhšie ako 24 hodín. Pokiaľ má žiadateľ účet v rovnakej banke ako poskytovateľ pôžičky, celý proces sa môže skrátiť aj na niekoľko desiatok minút. Pri bankových spoločnostiach budete musieť počítať aj s prísnejšími kritériami, ako je napr. dokladovanie príjmu a bez nahliadnutia do registra dlžníkov to tiež nepôjde.

Typy pôžičky pred výplatou

Podľa toho ako urgentne peniaze potrebujete, môžete požiadať o dva základné typy pôžičky pred výplatou: pôžička pred výplatou ihneďrýchla pôžička do výplaty. Aj keď na prvý pohľad vyzerajú obe pôžičky rovnako, rozdiely medzi nimi predsa len existujú.

  • Pôžička pred výplatou ihneď

Pôžička pred výplatou ihneď je určená pre tých, ktorí potrebujú mať peniaze na účte mimoriadne rýchlo. Nebankové spoločnosti ich vedia zabezpečiť skutočne do niekoľkých minút. Jednoducho len vypíšete niekoľko údajov, odošlete žiadosť a pracovníci nebankovej inštitúcie ju automaticky čo najrýchlejšie posúdia. Už do desiatich minút vám môžu zaslať peniaze na účet, keďže nepotrebujú overovať váš príjem ani nahliadnuť do registra.

S pôžičkou pred výplatou ihneď si môžete požičať od 25 eur až do výšky 500 eur. Čo sa týka doby splatnosti takejto pôžičky, väčšinou sa spláca v deň príjmu výplaty, no môžete si vybrať aj z možného časového splatného limitu. Doba splatnosti sa tak dá nastaviť na minimálne 5 a maximálne 30 dní. V určitých prípadoch sa viete s poskytovateľom pôžičky dohodnúť aj na dobe troch mesiacov.

  • Rýchla pôžička do výplaty

Spokojnosť pred výplatouRýchla pôžička do výplaty sa od pôžičky pred výplatou ihneď odlišuje vo výške požičanej sumy, v rýchlosti jej doručenia a v dobe splatnosti. Rozdiel spočíva aj v tom, že tieto pôžičky poskytujú aj bankové spoločnosti, pričom so žiadosťou o pôžičku pred výplatou ihneď sa môžete obrátiť len na nebankové inštitúcie.

Rýchla pôžička do výplaty vám umožní sprostredkovať oveľa vyššie sumy, a to až do 6000 eur. Pri bankových spoločnostiach bude záležať na výške vášho príjmu. Schvaľovací a odosielací proces sa pri tomto type pôžičke nedá tak ľahko zovšeobecniť, môže to trvať aj niekoľko dní. Vo väčšine prípadov ide jeden týždeň. Dlhšie trvá aj vyhodnotenie žiadosti. Každý žiadateľ musí počítať s tým, že pri rýchlej pôžičke do výplaty sa už vyžaduje aj dokladovanie príjmu, prípadne bude nutné nazrieť do registra (hlavne v bankových inštitúciách).

Rýchla pôžička do výplaty poskytuje rôzne doby splatnosti, ktoré sa líšia podľa toho, akú spoločnosť o pôžičku požiadate. Banková spoločnosť vám pri rýchlej pôžičke do výplaty poskytne dobu splácania niekoľko rokov. V nebankovej inštitúcii sa stretnete s niekoľkými mesiacmi, väčšinou je však splatnosť do jedného roka. Existujú však aj také nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú splatnosť aj 84 mesiacov.

Čo sa týka úrokovej sadzby, treba počítať s tým, že čím nižšiu sumu sa rozhodnete splácať v čo najdlhšom čase, tak úmerne sa bude zvyšovať aj úrok zo sumy. Jednoducho povedané, čím viac eur chcete na splátkach ušetriť, tým skôr sa snažte požičanú sumu splatiť. Existujú však aj také spoločnosti, ktoré majú stabilný úrok pre akúkoľvek požičanú sumu s akoukoľvek splatnou dobou.

Výhody pôžičiek pred výplatou

  • rýchlosť poskytnutia

Ako sme už spomínali, peniaze môžete mať na svojom bankovom účte už do 10 minút od požiadania. Schválenie pôžičky prebieha veľmi rýchlo na základne minimálnych kritérií a tak peniaze môže získať takmer každý.

  • bez potvrdenia o príjme

S minimálnymi kritériami posudzovania je spojená aj druhá výhoda pôžičiek pred výplatou. Pri žiadosti nemusíte predkladať žiadne potvrdenia od zamestnávateľa o príjme, ani žiadne bankové výpisy a podobne. I keď niektorí poskytovatelia berú do úvahy aj príjem žiadateľa, existujú však aj takí, ktorí nevyžadujú žiadne dokladovanie príjmu. Preto pri pôžičke pred výplatou nie je rozhodujúca výška príjmu a nemusíte sa báť, že vám pôžička nebude schválená kvôli nedostatočnej výške príjmu. Pôžičku tak môže získať aj človek pracujúci na dohodu, živnostník alebo matka na materskej dovolenke.

  • bez registra

Tretia výhoda poteší tých, ktorí majú alebo mali v minulosti dlhy a obávajú sa, že im kvôli záznamu v registri dlžníkov žiadny poskytovateľ nedá peniaze. Pri posudzovaní nebanková spoločnosť nenazerá do úverového registra, aby si preverila vašu platobnú disciplínu. Čiže pokiaľ chcete pôžičku pred výplatou použiť na vyrovnanie dlhu voči Sociálnej alebo zdravotnej poisťovni, nič vám v tom nebráni.

  • bez účelu a bez ručenia

Ďalšou výhodou je bezúčelovosť tejto pôžičky. Nikto sa vás nebude pýtať, ako chcete dané finančné prostriedky použiť. Je úplne jedno, či potrebujete peniaze na lieky pre deti alebo si len chcete kúpiť nový mobil. Okrem toho nemusíte nikoho žiadať o to, aby vám šiel za ručiteľa. Pri týchto rýchlych pôžičkách nemusíte ručiť ani svojim majetkom.

Spôsoby požiadania

Na záver vám ponúkame niekoľko spôsobov, ako môžete požiadať o pôžičky pred výplatou. Je možné využiť pôžičky pred výplatou online, taktiež o ne môžete požiadať aj telefonicky, formou sms alebo osobne.

  1. pôžičky pred výplatou online

V súčasnosti je asi najrozšírenejším a zároveň aj najjednoduchším spôsobom, ako požiadať o pôžičku pred výplatou. Šetrí ako váš čas, tak aj peniaze a zároveň zachováva vašu anonymitu. Z pohodlia domova vyplníte online formulár, do ktorého napíšete všetky potrebné údaje a jediným klikom žiadosť odošlete. Nebanková spoločnosť vás bude obratom kontaktovať ohľadom výsledku posúdenia žiadosti. Kliknutím na nasledujúcu adresu si môžete uľahčiť žiadosť o pôžičku pred výplatou online.

  1. pôžičky pred výplatou cez telefón

Tento spôsob patrí k tým tradičnejším. Je to však rovnako rýchly spôsob, ako žiadosť online. Vašou úlohou v tomto prípade bude vyhľadanie kontaktu na konkrétneho sprostredkovateľa a na jeho bezplatnej infolinke (väčšina serióznych nebankoviek poskytuje bezplatnú infolinku) uvediete všetky nevyhnutné údaje. K nim patrí výška pôžičky, vaše kontaktné údaje a číslo účtu, na ktorý majú byť peniaze poslané.

  1. sms pôžička pred výplatou

Pre tých, ktorí chcú viac diskrétnosti alebo len neradi riešia veci cez telefón, prichádza žiadosť cez sms správu. Tento spôsob je však zdĺhavejší a patrí k pomalším metódam žiadania pôžičky pred výplatou. Maximálna suma, ktorú vám poskytovateľ pôžičky prostredníctvom sms žiadosti poskytne je 500 eur. Nevýhodou tohto spôsobu je aj to, že niektorí sprostredkovatelia si takto účtujú vysoké poplatky za sprostredkovanie pôžičky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *