Pôžičky pre každého žiadateľa

V súčasnosti sa ku pôžičke dostane každýFinančné pôžičky sú produkty bankových a nebankových poskytovateľov, ktorí poskytujú široký sortiment pôžičiek vhodných pre mnohých žiadateľov. O konkrétnych druhov pôžičiek si povieme nižšie. Začnime však základnými pojmami, ktoré všeobecne s pôžičkami súvisia. Ide o pojmy veriteľ (osoba alebo spoločnosť, ktorá poskytne úver žiadateľovi), dlžník (žiadateľ o pôžičku sa stáva dlžníkov vo chvíli, keď mu je pôžička vyplatená), úroková sadzba a s ňou súvisiaca RPMN (ročná percentuálna miera nákladov).

Úroková sadzba je súčasťou každej a jednej finančnej pôžičky. Je to číslo uvedené v percentách, tak ako RPMN, a oboznamuje vás o tom, koľko navyše zaplatíte za danú pôžičku. RPMN je relevantné len pri pôžičkách s dobou splatnosti dlhšou ako jeden rok. Zahŕňa úrok a všetky iné poplatky s pôžičkou spojené. Niekedy môže presiahnuť až niekoľkonásobok úrokovej sadzby.

Pôžička a jej delenia

Pôžičky rozdeľujeme z viacerých hľadísk. Podľa doby splatnosti, podľa spôsobu požiadania, prípadne podľa špeciálnych kritérií.

  1. Pôžičky rozdeľujeme na základe doby splatnosti

Základné delenie pôžičiek je na základe doby splatnosti. Podľa tohto kritéria rozdeľujeme pôžičky na krátkodobé a dlhodobé. Krátkodobé pôžičky majú kratšiu dobu splatnosti, to znamená, že ich splatnosť sa pohybuje okolo 5 – 31 dní, no môže trvať aj niekoľko mesiacov. Na rozdiel od nich, dlhodobé pôžičky majú dobu splatnosti aj niekoľko rokov.

Krátkodobé pôžičky

Krátkodobé pôžičky môžeme, okrem iného, rozdeliť aj na pôžičky ihneď a na rýchle pôžičky. V čom sa líšia?

Pôžičky ihneď sú pôžičky, ktoré môžu byť na vašom účte už do 10 minút od schválenia vašej žiadosti. Poskytnú vám pôžičku až do 500 eur. Najznámejší poskytovatelia sú Ferratum, Pôžičkomat a XS pôžička. Doba splatnosti pôžičky ihneď sa od sprostredkovateľa k sprostredkovateľovi líši. Napríklad Ferraum a Pôžičkomat majú splatnosť niekoľko dní, pričom XS pôžička vám umožní splácať až 3 mesiace. Treba sa zmieniť aj o tom, že pôžičky ihneď sú nebankové pôžičky, no jedine nebankové pôžičky ihneď vám ponúkajú akciu v podobe odpustenia úroku, ak o ňu žiadate po prvýkrát. Ináč sa výška úrokovej sadzby pohybuje okolo 25%. Pôžičky ihneď môžete získať aj ako pôžičky pre nezamestnaných, pôžičky pred výplatou, pôžičky bez registra, pôžičky bez dokladovania príjmu, pôžičky bez dokladovania účelu…

Rýchle pôžičky patria medzi bankové, aj nebankové pôžičky. Pričom nebankové pôžičky budú mať nenáročnejšie podmienky na ich získanie. Vybavenie rýchlych pôžičiek by nemalo presiahnuť 7 dní. Rýchle pôžičky vám sprostredkujú až do 6 000 eur, pričom splácať ich môžete až 84 mesiacov, čím sa zaraďujú čiastočne k dlhodobým pôžičkám. Úroková sadzba rýchlych pôžičiek väčšinou presahuje 23%.

Dlhodobé pôžičky majú prísnejšie kritériaDlhodobé pôžičky

Dlhodobé pôžičky sú dostupné ako bankové, ale aj ako nebankové pôžičky. Dokážu vám poskytnúť vysoké sumy, ktoré môžu presiahnuť aj 100 000 eur. Doba splatnosti sa pohybuje okolo niekoľkých rokov, maximálne je to však 30 rokov. Úrokové sadzby dlhodobých pôžičiek bývajú nižšie než pri ostatných typoch pôžičiek, ale v konečnom dôsledku zaplatíte navyše oveľa viac, než pri ostatných typoch.

Ak žiadate vyššie sumy, ale bojíte sa, že vám bankové spoločnosti nepožičajú, pretože máte nízky príjem, môžete požiadať o tzv. americkú pôžičku, ktorá od vás nebude požadovať dokladovanie príjmu a dokonca požičiava peniaze aj tým žiadateľom, ktorí majú zápis v registri dlžníkov. Pri tejto pôžičke, ako pri každých vyšších pôžičkách treba zakladať nehnuteľnosť a platiť posudky o založenej nehnuteľnosti…Doba vybavenia takejto pôžičky môže presiahnuť 12 dní.

Ak máte viacero pôžičiek, zvážte aj refinancovanie úverov. Refinancovanie úverov je typ pôžičky, ktorá vyplatí všetky vaše existujúce úvery s tým, že vám poskytne lepší úrok, lepšie splátky a celkovú lepšiu dobu splácania. Refinancovanie úverov využíva v súčasnosti mnoho Slovákov.

  1. Pôžičky rozdeľujeme na základe toho, ako o nich požiadame

O pôžičky môžete požiadať viacerými spôsobmi, a práve tieto spôsoby sú predmetom ďalšieho delenia pôžičiek.

Pôžičky online

Pôžičky online patria k najrýchlejším pôžičkám, ktoré zachovávajú vaše súkromie tým, že vás nenútia chodiť na osobné stretnutia, ani nikomu volať, ani platiť poplatky za sprostredkovanie. Dokonca niektoré z nich nevyžadujú žiadne dokladovania. Ak žiadate o pôžičky online s vyššími sumami, je možné, že jednotliví sprostredkovatelia budú požadovať osobné stretnutie, prípadne zaslanie niektorých dokumentov. Napríklad dokladovania príjmu, číslo bankového účtu, prefotený občiansky preukaz…

Pôžičky online sú dostupné aj na stránke online. Online pôžičky sú najvýhodnejšie pôžičky vôbec. Pôžičky online spolupracujú s bankovými a licencovanými nebankovými spoločnosťami. Každú a jednu licenciu si môžete overiť na stránke Národnej banky Slovenska, ktorá tieto licencie udeľuje na základe splnenia jednotlivých kritérií.

Pošlite SMSku a peniaze máte na účteSms pôžičky

Sms pôžičky môžu byť výhodné a vhodné pre tých žiadateľov, ktorí nemajú prístup na internet. Avšak sms pôžičky sa nevyznačujú rýchlosťou v prípade, že 4 dni je pre vás dlhá doba. Niektorí sprostredkovatelia sms pôžičky žiadajú predošlú online registráciu, iní naopak požadujú vysoké poplatky (až do 100 eur) za sprostredkovanie sms pôžičky, čo môže vašu finančnú situáciu len zhoršiť.

Telefonické pôžičky

Telefonické pôžičky sú často využívané hlavne tými, ktorí majú radi všetko priamo. Pri telefonickom rozhovore môžete pracovníka spoločnosti požiadať o konkrétnu pôžičku, opýtať sa ho na jednotlivé detaily a v niektorých prípadoch vám môže pracovník okamžite povedať, či je šanca, že vaša pôžička bude schválená.

Osobná žiadosť o pôžičku

Osobná žiadosť o pôžičku patrí k najstarším typom žiadosti. Všetko vybavíte, prípadne nevybavíte, osobne v pobočke spoločnosti. Pobočky majú všetky bankové spoločnosti. Ak hľadáte nebankové pôžičky, nespoliehajte sa na ich pobočky, pretože len veľmi málo nebankových spoločností má reálne kamennú pobočku, preto využívajú na žiadosti iné metódy, ako telefonickú žiadosť, pôžičky online alebo sms pôžičky.

  1. Pôžičky podľa špeciálnych kritérií

Ak máte na vašom „účte“ nejaké resty z minulosti, prípadne súčasné problémy, pri výbere vhodnej pôžičky vám môžu pomôcť aj tieto pôžičky, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre žiadateľov, ktorí sa nachádzajú v kurióznej situácii. Ide o tieto typy pôžičiek:

Pôžičky bez registra sú výborným produktom pre tých, ktorí majú v bankových prípadne v nebankových spoločnostiach nejaké resty, resp. mali problémy, ktoré zapríčinili zápis v registri dlžníkov. Pôžičky bez registra poskytujú nebankové spoločnosti.

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú vhodné pre každého, kto má nízky príjem alebo pre každého, kto jednoducho príjem nechce dokladovať. Pôžičky bez dokladovania príjmu sú dostupné v nebankových spoločnostiach.

Pôžičky bez ručenia nehnuteľnosťou sú väčšinou pôžičky s nižšími sumami. Ak nájdete poskytovateľa, ktorý od vás požaduje ručiť nehnuteľnosťou aj napriek nízkej sume, radšej sa mu vyhnite, pretože pravdepodobne nepôjde o spoľahlivého a licencovaného poskytovateľa. Pôžičky bez ručenia nehnuteľnosťou sú dostupné aj v bankových, aj v nebankových spoločnostiach.

Pôžičky bez dokladovania účelu sú pôžičky na čokoľvek. To znamená, že jednotlivé spoločnosti vám poskytnú určitú čiastku bez toho, aby ste dokladovali, na čo ste požičané peniaze minuli. Pôžičky bez dokladovania účelu sú dostupné v bankách aj v nebankových spoločnostiach.

Bez zamestnania a bez príjmu? Aj Vy si môžete požičať!Pôžičky pre nezamestnaných sú pôžičky bez dokladovania príjmu, ktoré sú dostupné nielen nezamestnaným, ale aj dôchodcom, živnostníkom, ženám na materskej, študentom…a všetkým iným kategóriám. Pôžičky pre nezamestnaných sú nebankové pôžičky.

Pôžičky pred výplatou sú bežne využívaným typom pôžičiek. Využívajú ho zamestnaní, ktorých pred výplatou prekvapil nejaký výdavok, na ktorý už nemajú v rozpočte dosť peňazí. Pôžičky pred výplatou sú dostupné aj v bankových, aj v nebankových spoločnostiach.

Ako zistiť výhodnosť pôžičky? Úverovou kalkulačkou!

Ak by ste chceli zistiť, či sa vám daná pôžička oplatí, je vám k dispozícii úverová kalkulačka, ktorá vám poskytne všetky informácie, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť, či je pre vás daná pôžička výhodná alebo nie. Úverová kalkulačka totižto obsahuje údaje ako úroková sadzba, RPMN, výška mesačných splátok, požičaná suma, celková vrátená suma a celková doba splatnosti. Na základe posúvania kurzoru si môžete nastaviť takú pôžičku, akú chcete.

Viac o pôžičkách sa dočítate tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *