Hypotéky ako na dlani

S pomocou hypotéky si zabezpečíte vlastné bývanieAko vám už nadpis naznačuje, v tomto článku sa povenujeme finančným produktom, medzi ktoré patria aj hypotéky. Ak by ste o nich nemali ani najmenšie tušenie, laicky povedané, ide o pôžičky peňazí, ktoré vám môžu poskytnúť rôzne bankové alebo nebankové inštitúcie. Účelom tohto produktu, ako každej inej pôžičky, je pomôcť žiadateľovi pri získaní financií na realizáciu jeho vízií, plánov…  Získať ich však vôbec nemusí byť jednoduché a my si aj nižšie povieme prečo. V tomto článku vám o nej o prezradíme všetky detaily, ktoré vás na tento produkt buď odradia alebo nahovoria.

Suma, splatnosť

Hypotéky majú tú výhodu, že ponúkajú široké rozpätie financií. Požiadať môžete už od 10 000 až do 200 000 eur, čo je skutočne suma, s ktorou sa dá dosť pracovať. Doba splatnosti v rozpätí nezaostáva a zvoliť si môžete od 4-ročnej splatnosti až po 30 rokov. Všetko však treba robiť uváženie. Pri splatnosti sa môžeme zmieniť aj o úroku, ktorý je v súčasnosti na veľmi výbornej hodnote a môžete nájsť mnoho ponúk, ktoré podliezajú 1%. Samozrejme nie je to jediný údaj, ktorý treba brať pri výbere vhodnej hypotéky do úvahy. Je tu napríklad aj poplatok za poskytnutie financií a o ďalších si povieme nižšie.

Porovnanie online

Ak v súčasnosti pátrate po možnostiach, aké vám ponúkajú jednotlivé spoločnosti, pátranie môžete ukončiť a zároveň môžete ľutovať, že ste ho vôbec spustili a tým sa pripravili o veľa času. Porovnanie hypoték online je totiž najrýchlejšou, najvýhodnejšou a najlepšou voľbou zisťovania ponúk trhu. Prečo? Pretože dokáže ušetriť nielen čas aj vaše peniaze. Jediné, čo musíte urobiť je kliknúť sa na hore označený výraz, ktorý vám presmeruje na stránku, ktorá vám poskytne porovnanie hypoték online úplne zadarmo a priamo v nej si môžete aj nejakú ponuku zvoliť.

Aby ste takéto porovnanie získali, je potrebné zadať niekoľko údajov, akými sú požadovaná výška sumy, doba splatnosti, doba fixácie a hodnota založenej nehnuteľnosti. Doba fixácie je obdobie, počas ktorého máte stabilný úrok. Môžete si ho zvoliť, ale nemusíte. Rozhodnutie je len na vás. Po zadaní všetkých týchto údajov vám bude do niekoľkých sekúnd vygenerovaných niekoľko ponúk, ktoré budú skutočne rôznorodé a vy zistíte alebo sa len utvrdíte v tom, že vôbec nie je jedno u koho si finančný produkt vypýtate, pretože výsledné preplatené sumy sa môžu líšiť až v desiatkoch tisícoch eur. Asi nikomu nie je jedno, koľko musí investovať, pretože z pravidla hľadáme všetci tú najlepšiu a najlacnejšiu možnosť.

Najvýhodnejšia a najlepšia

Porovnanie online vám zobrazí, ktorá hypotéka je pre vás tá najvýhodnejšia a najlepšia. Oba tieto pojmy sú relatívne, preto je porovnanie to, čo potrebujete. Z množstva zobrazených ponúk si môžete vybrať práve takú, ktorá najviac vyhovuje vašim kritériám či už z hľadiska úroku, vstupných poplatkov, renomé spoločnosti či celkovej preplatenej sume.

Stačí spĺňať základné podmienkyPodmienky na jej získanie

Aby ste mohli o hypotéky požiadať, mali by ste spĺňať rôzne kritériá. Teda hoci ich aj nespĺňate, odoslanie žiadosti vám bude umožnené avšak je dosť možné, že v štádiu prehodnocovania bude zamietnutá. Poďme sa však povenovať konkrétnejším kritériám.

  • vek: jednou zo základných podmienok na získanie akéhokoľvek finančného produktu je práve vek žiadateľa, ktorý musí byť plnoletý (od 18 rokov vyššie) a spôsobilý na právne úkony. Málokto vie, že v rámci tohto produktu môžete požiadať o špeciálnu ponuku, ak máte od 18 do 35 rokov. Tou ponukou je hypotéka pre mladých, ktorá je skutočnou pomocou pre začiatočníkov v živote. Výhodou je, že pri splnení kritérií máte nárok na štátny príspevok, to znamená, že v splácaní vám pomáha banka, ale aj samotný štát.
  • účel: hypotéky sú limitované v tom, že ich účel je presne stanovený. Peniaze z nich môžete použiť výhradne na financovanie prestavby, stavby alebo kúpy nehnuteľnosti. Teda týkajú sa len stavby ako takej (materiálu, nie vnútorného vybavenia, akým sú napríklad nábytky atď.) Aby ste si nemysleli, že toto pravidlo obalamutíte, všetko je potrebné dokladovať. Možno ste počuli, že niekto poskytuje hypotéky na čokoľvek. V skutočnosti však nejde o hypotéky, ale o spotrebné úvery, čo sa však nijako podstatne nelíši, ba dokonca naopak, a podmienky na jeho získane sú prijateľnejšie.
  • -70% LTV: počuli ste niekedy o LTV? Ide o skratku anglického výrazu, ktorá naznačuje, o koľko peňazí môžete požiadať vzhľadom k tomu, koľko potrebujete. Ponúkané maximum v prípade tohto finančného produktu je 70% z potrebnej sumy (resp. sumy založenej nehnuteľnosti). Ak by ste však potrebovali pomôcť s financovaním všetkých nákladov, odporúčame vám spotrebný úver, ktorý nájdete aj na hore odkazovanej stránke.
  • -založenie nehnuteľnosti: štandardným býva, že pri žiadaní vyšších súm potrebuje mať daná spoločnosť istotu, že sa jej peniaze vrátia. Práve preto je nutné niečím ručiť. To niečo je nehnuteľnosť. Ale nemusíte sa báť, nikto sa jej ani nedotkne, pokiaľ budete riadne splácať.
  • -bez dokladovania príjmu?: niekedy bolo možné si požiadať o peniaze bez dokladovania príjmu. Dnes je to však už len mýtus, pretože  zo zákona je stanovené, že pri žiadaní finančných produktov od oficiálnych spoločností, to znamená na tento účel určených, je nutné dokladovať príjem.

Hypotéky sú často využívané produkty, no treba vedieť aj to, kde hľadať a že najlepšie a najvýhodnejšie finančné produkty sú vám dostupné aj na internete a viac o nich sa môžete dočítať aj na tejto nezávislej stránke TA3.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *